1395/12/6 جمعه

1395/12/6 جمعه
1395/12/5 پنجشنبه
1395/12/3 سه‌شنبه
1395/12/2 دوشنبه
1395/12/1 یکشنبه

 
1399/3/21 چهارشنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی نوشهر انجام شد؛ قدردانی مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران از شهرداری نوشهر بابت اجرای صحیح قانون پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه ها مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی نوشهر از شهرداری نوشهر بابت اجرای صحیح قانون پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه ها قدردانی کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نوشهر، صبح امروز (چهارشنبه، 99/3/21) با حضور آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی، عبدالصمد صفرنژاد، فرماندار، حجت الاسلام والمسلمین مشایخ، امام جمعه نوشهر و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در فرمانداری شهرستان برگزار شد.
ولیپور در این جلسه با بیان اینکه حیات اقتصادی کتابخانه ها به اجرای دقیق قانون سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری ها بستگی دارد، از اجرای خوب و صحیح این قانون از سوی شهرداری نوشهر قدردانی کرد و ابراز امیدواری نمود این روند ادامه یابد و الگوی خوبی برای سایر شهرهای استان شود.
وی با اشاره به برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: هم اکنون تلاش کتابداران در کتابخانه های عمومی به این جشنواره فرهنگی بی نظیر متمرکز شده است و انتظار داریم همه مدیران و دغدغه مندان برای اجرای هر چه بهتر این جشنواره و نفوذ بیشتر آن در خانه ها و خانواده ها همکاری گسترده تر و بیشتری با کتابخانه های عمومی داشته باشند.
صفرنژاد، فرماندار نوشهر هم با اذعان به رویکرد فرهنگی سازنده نهاد کتابخانه های عمومی، استقبال مردم از کتابخانه ها و نیاز شهرها به این مرکز فرهنگی ارزشمند، ابراز امیدواری کرد شاهد افتتاح کتابخانه های بیشتری در سطح شهرستان باشیم تا مردم شهر برای بهره مندی از فضای کتابخانه فقط با یک گزینه مواجه نباشند، هر چند همان یک کتابخانه وظایفش را به خوبی انجام دهد.
حجت الاسلام والمسلمین مشایخ، امام جمعه نوشهر هم کتابخانه را بهترین مکان برای مبارزه با فقر فکری دانست و اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیرشان به ویژگی های تحول آفرینی حضرت امام خمینی تاکید فرمودند که برای ما هم باید درس و الگو باشد؛ در استان مازندران باید مسئولین تلاش کنند تحول آفرینی کنند و برای هر تحولی یک پیوست فرهنگی لازم و ضروری است.
پس از این جلسه که با مصوباتی هم همراه بود، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از کتابخانه عمومی صاحب الزمان(عج) نوشهر هم بازدید کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991