1399/8/13 سه‌شنبه درخشش مازندران در دو پویش ملی «کتابخوانان عاشورایی» و «خادم ارباب کیست؟» استان مازندران در دو پویش ملی «کتابخوانان عاشورایی» و «خادم ارباب کیست؟» خوش درخشید و موفق به کسب دو رتبه کشوری شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، معاونت توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد هم‌زمان با هفدهم ربیع‌الاول، روز ولادت با سعادت پیامبر خاتم حضرت محمد (ص) و امام صادق (ع) برگزیدگان دو پویش «کتابخوانان عاشورایی» و «خادم ارباب کیست؟» را که در ایام محرم و صفر به‌صورت ملی برگزار شده بود را معرفی کرد.

در پویش ملی خادم ارباب کیست که با مشارکت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مؤسسه پویش مهربرنا با محوریت کتاب خادم ارباب کیست؛  ۴۰۶۴۳ نفر شرکت کرده و ۸۶۶۱ اثر به مرحله قرعه‌کشی راه یافتند. از میان آثار رسیده ۱۵۱۰ اثر در مرحله اولیه از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور ارسال و در نهایت بر اساس داوری صورت‌گرفته اسامی ۲۲۰ برگزیده این پویش معرفی شدند.

استان‌های تهران، لرستان، اصفهان، مازندران و چهارمحال‌وبختیاری بیشترین میزان مشارکت‌کننده را داشتند.

شاخص‌هایی که در انتخاب کیفی آثار نقش داشته است، خلاقیت و نوآوری، تناسب با سن، ارتباط با موضوع پویش و ... بوده است و به برگزیدگان جایزه نقدی، یک جلد از منبع مسابقه و بسته تبرکی امام رضا (ع) به همراه لوح یادبود اهداء خواهد شد.

پویش ملی کتابخوانان عاشورایی با محوریت اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی از روز عاشورا آغاز شد و تا ۲۸ صفر ادامه یافت و در قالب‌هایی چون معرفی کتاب با موضوعات عاشورا، محرم، صفر، اربعین امام حسین علیه‌السلام، پاراگراف کتاب (معرفی کتاب عاشورایی در یک متن)، نقاشی (ویژه کودکان بر اساس وقایع عاشورا)، استوری و پست در صفحات اینستاگرام با معرفی کتب عاشورایی، تولید پوستر معرفی کتاب عاشورایی و موشن گرافی با هدف تبیین قیام عاشورا و آشنایی مخاطبین با سیره امام حسین (ع) از طریق فعالیت‌های ترویجی برای دو گروه سنی کودک و نوجوان و بزرگسال برگزار شد.

استان خراسان رضوی با ۷۱۳ اثر، استان مازندران با ارسال ۷۱ اثر، استان خراسان جنوبی با ۴۶ اثر، کرمانشاه ۲۲ اثر، خوزستان ۱۶ اثر و اصفهان با ۱۵ در این پویش بیشترین مشارکت را داشتند که به برگزیدگان بسته به نوع مسابقه، جوایز نقدی از سوی دبیرخانه جشنواره اهداء می‌شود.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991