1399/6/26 چهارشنبه پیام آرزو ولیپور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان مازندران به مناسب روز شعر و ادبیات فارسی بسم الله الرحمن الرحیم
ادبیات فارسی و شعر، محل هنرنمایی و جلوه گری ذوق هنرمندان بسیاری بوده است که در معرفت از دیگران پیشی گرفته اند، جهان آفرینش را نه فقط با چشم سر که با چشم دل دیده و با لسانی غیب، قلم را وادار به آفرینش آثاری کرده اند که مرکب را هم حتی به شگفتی واداشته است؛ این ها اغراق نیست بلکه اهل شعر و ادب بارها با این شگفتی ها مواجه شده اند.
شعر در فرهنگ اسلام و ایران بسیار محبوب است و شاعران توانا در تاریخ اسلام و ایران ماندگار شده اند. خالقان و پیشروان سبک های ادبی در شعر فارسی، رهاورد و دستاوردهایی داشته اند که پس از گذر قرن ها و سال های طولانی، هنوز ادیبان باید برای حفظ این زبان جاودان از آن ادبیات کمک بگیرند و آن سخندانی های ناب را از آن سخندانان به درس و بحث بگذارند.
شاعران هنرمندانی هستند که با قدرت دلدادگی و دلباختگی خود به آستان ادبیات غنی و سرشار از معرفت راستین پارسی، همگان را به شعف وا می دارند و موزون و خرامان، در سیاقی از ادبیات پارسی که شگفتی های فراوانی دارد، موجی بر می انگیزند که تا سال ها آسوده نمی نشیند و تلاطم دریای سخن را سبب می شود.
اینجانب ضمن تبریک روز شعر و ادب فارسی به همه فعالان این عرصه، آرزومندم تا استعدادهای شعر و ادب، بواسطه چنین مناسبت هایی، فرصتی برای شناسانده شدن پیدا کنند. این روزها برای پربارتر شدن درخت تناور و پرمحصول شعر ماست و ما می توانیم در این ایام، حافظ ها، سعدی ها، مولوی ها، نیماها، قیصرها و شهریارهایی پیدا کرده و برای رسیدن به جایگاه واقعی شان مشوق باشیم.
البته در این بازار پر سر و صدای شعر که این روزها به راه افتاده است، کشف کتاب های خوب و معرفی آنها بسیار لازم و ضروری است و الا بازگشت از انحراف بسیار سخت است.
نسیم دلنواز الطاف الهی را بر دل های پر ذوق و هنرتان خواستارم.
آرزو ولی پور
مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991