1399/8/26 دوشنبه خبری خوش به مردم مازندران؛ مازندران رتبه اول در کتابخانه‌سازی شد/ قدردانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از استاندار مازندران و خیران مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران گفت: 30 کتابخانه جدید، استان مازندران را در رتبه اول ساخت کتابخانه در کشور قرار داده است و این با تلاش استاندار مازندران و خیران استان محقق شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور با اشاره به کسب رتبه اول مازندران در کتابخانه‌سازی، از تلاش ها و حمایت‌های استاندار مازندران و خیران استان در حمایت از فعالیت های کتاب و کتابخوانی قدردانی کرد.

وی با اشاره به اینکه در حال 117 کتابخانه عمومی در استان فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: از سال گذشته تا کنون 5 کتابخانه جدید به مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان اضافه شده است که این موفقیت با تلاش خیران در استان به سرانجام رسید.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با بیان اینکه در استان بیش از 30 پروژه نیمه کاره کتابخانه ای داریم، افزود: در حال حاضر اولویت ما تکمیل و تجهیز پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالا با کمک مسئولان استانی و خیران است.

ولیپور کمک خیران را یار کتابخانه ها دانست و بیان کرد: آمادگی کامل داریم تا ضمن تکریم خیران از ظرفیت آنها در حوزه کتاب و کتابخانه سازی بهره مند شویم و در بحث کتابخانه سازی تلاش ما این است تا عدالت مطالعاتی در روستاها و مناطق کم برخوردار استان برقرار شود.

وی افزود: تا پیش از این، ۲۵ کتابخانه عمومی در استان در دولت های یازدهم و دوازدهم در شهرستان های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندورود، ساری، قائمشهر، بابل، آمل، نور، نوشهر، عباس آباد، تنکابن و رامسر به بهره برداری رسیده بود که بیشتر آنها روستایی بوده و 3 هزار و 856 مترمربع به زیربنای کتابخانه ای در مازندران افزوده شد و در حال حاضر فضای مطالعاتی استان به 47 هزار و 135 مترمربع رسیده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در پایان تاکید کرد: هر یک از این کتابخانه ها به مثابه یک قرارگاه فرهنگی در حال اجرای برنامه های متنوع کتاب محور برای رده های مختلف سنی هستند که مطمئناً در تربیت نسل کتابخوان و افزایش سرانه مطالعه در کشور نقش های بی بدیلی ایفا می کنند، از این رو افتتاح هر کتابخانه نویدبخش اتفاقات خوشایند و امیدافزای فرهنگی در آن شهر و روستا می باشد و از اینکه تعداد کتابخانه های عمومی در استان در این سال ها بطور چشمگیری افزایش پبدا کرده خداوند را شاکریم اما راه بسیاری تا رسیدن به نقطه مطلوب داریم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991