1399/4/11 چهارشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران بیان کرد؛ سایه کرامت رضوی بر فعالیت کتابداران کتابخانه های عمومی مازندران دهه کرامت و برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی سبب شد تا فعالیت کتابداران در کتابخانه های عمومی استان مازندران با شور و شوق معنوی بیشتر ادامه یابد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که پس از بازگشایی کتابخانه های عمومی با حال و هوای متفاوتی از سوی کتابداران در حال پیگیری بود، با ورود به دهه کرامت و در آستانه میلاد امام رضا(ع) با شور و شوق معنوی بیشتر ادامه یافت.
آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این رابطه با بیان اینکه کرامت رضوی بر فعالیت کتابداران کتابخانه های عمومی مازندران سایه افکنده است، اظهار داشت: با وجود رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت هایی که در برگزاری برنامه های فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان وجود دارد، اما کتابداران با همان حس ارادت به ساحت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت شاهچراغ(ع)، فعالیت های ترویج سیره رضوی را با تمرکز بیشتر در فضای مجازی دنبال می کنند.
وی افزود: در ابتدای دهه کرامت، ویژه برنامه ای را برای سفیران کتاب و دختران فعال عضو کتابخانه های عمومی غرب استان در رامسر برگزار کردیم تا مطلع زیبایی باشد برای ورود به این دهه مبارک و با این برنامه، مجموعه فعالیت هایی از سوی کتابداران آغاز گردید.
ولیپور به برگزاری نشست های کتاب خوان مجازی اشاره کرد و بیان داشت: این نشست ها که با هدف به اشتراک گذاری کتابهای خوانده شده برگزار می شوند، در این روزها با تمرکز بر کتاب هایی با موضوع زندگی و سیره امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س) و حضرت شاهچراغ(ع) و همچنین کتاب های جشنواره رضوی در فضای مجازی دنبال شدند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب را هم مورد توجه قرار داد و گفت: مسابقات فرهنگی و معرفی کتاب های شاخص توسط کتابداران و اعضای فعال در فضای مجازی در قالب کلیپ های یک دقیقه ای از دیگر برنامه هایی بوده که در این روزها در حال انجام شدن است.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد با رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط همه مردم و از بین رفتن ویروس کرونا در آینده ای نزدیک، رونق فعالیت ها را از فضای مجازی به فضای کتابخانه ای بازگردانیم و بتوانیم همان فضای دلنشین دورهمی های کتابخوانی در کتابخانه های عمومی را شاهد باشیم.

 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991