1399/4/1 يكشنبه از شنبه، اول تیرماه؛ درهای کتابخانه های عمومی به روی مردم باز شد کتابخانه های عمومی پس از تعطیلی حدود چهارماهه و با دستورالعمل بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا، از اول تابستان بازگشایی شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، کتابخانه های عمومی پس از تعطیلی حدود چهارماهه به دلیل رعایت فاصله اجتماعی و نکات بهداشتی، با دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا، از اول تیر ماه بازگشایی شدند.
در این مرحله، با وجود پذیرش اعضا، فضاها و بخش‌های مختلف کتابخانه تغییر خواهد یافت، بخش مخزن کتابخانه به صورت بسته اداره خواهد شد و سالن‌های مطالعه در کتابخانه‌های عمومی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و تغییر در چیدمان میز و صندلی‌های مطالعه فعال خواهند بود.
همچنین استفاده اعضا از سالن های مطالعه با رعایت نوبت امکان پذیر است و اجرای برنامه‌های فرهنگی به شکل حضوری (جمع خوانی، نقد کتاب، کتاب‌خوان و ...) تا اطلاع ثانوی ممنوع خواهد بود. بر این اساس کتابخانه‌های عمومی این نوع برنامه‌های ترویجی و فرهنگی را در فضای مجازی اجرا خواهند کرد.
لازم به ذکر است که افزایش خودکار زمان عضویت اعضا، به مدت ۴ ماه انجام شده است و بازه زمانی امانت منابع به یک ماه افزایش می یابد و بابت دیرکرد منابع به امانت رفته نیز جریمه ای دریافت نخواهد شد.
همچنین حضور اعضای کودک در این مرحله امکان پذیر نیست، ولی والدین می توانند کتاب های مورد نیاز فرزندان خود را امانت بگیرند و بخش نابینایان و ناشنوایان نیز کماکان تعطیل خواهد بود.
 
امتیاز دهی
 
 

 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991