1399/3/12 دوشنبه آیت الله لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندران: سیاست، دیانت و عقلانیت، محور رشد کتابخانه هاست مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران با همراهی شورای معاونین با نماینده ولی فقیه در استان دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز (دوشنبه، 99/3/12) آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با همراهی شورای معاونین، با آیت الله محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در مازندران دیدار و گفتگو کرد.
آیت الله محمدی لائینی در این نشست با تاکید بر اهمیت جایگاه کتاب و کتابخوانی در حل شدن مشکلات کلان جامعه، اذعان داشت: بخش عمده ای از ایرادات تقنینی و اجرایی که بر سر راه کتابخانه های عمومی وجود دارد، مربوط به عدم شناخت درست مسئولین به این مبحث مهم است در حالیکه سیاست، دیانت و عقلانیت، محور رشد کتابخانه هاست.
وی افزود: اصل در ترویج کتابخوانی، رقم خوردن مطالعه است، چه با کتاب چاپی باشد و چه در فضای مجازی اما طعم و مزه مراجعه به کتابخانه و لمس کتاب بسیار دلپذیرتر است؛ البته باید توجه داشت آثار مسمومی که به حوزه مطالعه راه می یابد را به خوبی جداسازی کرد تا در معرض استفاده افراد قرار نگیرد چون به خطر بزرگی تبدیل خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در مازندران، با بیان اینکه برنامه های ترویج کتابخوانی باید قدرت رقابت با فضای مجازی جذاب را داشته باشند، گفت: سالم سازی فضای کتابخانه ها از نظر هنجارهای شرعی و اخلاق اسلامی و حفظ کرامت مراجعه کنندگان از وظایفی است که هرگز نباید مغفول بماند چراکه سلامت محیط کتابخانه ای و حفظ امنیت فرهنگی از اهمیت بسزایی برخوردار است.
ولیپور هم در این نشست ضمن بر شمردن برخی فعالیت های کتابخانه های عمومی در راستای نهادینه سازی مطالعه مفید در جامعه، به برخی از مشکلات موجود هم اشاره کرد و تداوم خدمات فرهنگی به جامعه را در سایه این مشکلات بسیار سخت توصیف کرد و اظهار داشت: ایمان، تعهد، انگیزه و نیروی جوانی، ویژگی های مجموعه جوان کتابخانه های عمومی استان است و تا دستیابی به اهداف متعالی فرهنگی، از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991