1395/12/6 جمعه

1395/12/6 جمعه
1395/12/5 پنجشنبه
1395/12/3 سه‌شنبه
1395/12/2 دوشنبه
1395/12/1 یکشنبه

 
1399/4/4 چهارشنبه به میزبانی شهرستان آمل برگزار شد؛ نخستین جلسه حضوری شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی مازندران نخستین جلسه حضوری شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های مازندران به میزبانی شهرستان آمل برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح امروز (چهارشنبه، ۴ تیر ۹۹) نخستین جلسه حضوری شورای اداری روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های مازندران به ریاست مدیرکل و به میزبانی شهرستان آمل برگزار شد.
در این جلسه، پس از بررسی مصوبات دو جلسه پیشین که در زمان دورکاری و قرنطینه بصورت مجازی برگزار شده بود، روسای شهرستان ها به ارائه گزارش اقدامات انجام شده در خصوص برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداختند و پیشنهادات و ابتکارات خود را برای جلب مشارکت بیشتر مردم در این جشنواره مطرح کردند.
آرزو ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان هم پس از شنیدن نظرات روسای ادارات و مباحث مطرح شده توسط معاونین اداره کل، در سخنانی اظهار داشت: مشارکت مردم استان در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی تا بحال بسیار خوب بوده اما امیدواریم با بازگشایی کتابخانه ها و به برکت دهه مبارک کرامت و فعالیت مضاعف کتابداران و در نتیجه بهره مندی از تجربیات یکدیگر، معارف رضوی را به واسطه این مسابقه کتابخوانی به بهترین شکل در جامعه ترویج دهیم.
وی افزود: اتفاقات خوبی در زمینه جذب خیرین فرهنگی در استان طی سال های اخیر رقم خورده است اما مطمئنا ظرفیت فرهنگ دوست استان برای حمایت مالی و فکری از نهادی که در خدمت فرهنگ مردم است، بسیار بالاتر از ظرفیت موجود است.
ولیپور ادامه داد: ۳ پروژه کتابخانه ای در لاریم جویبار، کاردگر محله فریدونکنار و بیشه سر بابل آماده بهره برداری هستند و می توانیم با حمایت خیرین، مراحل تکمیل و تجهیز را زودتر انجام داده و امسال این کتابخانه ها را به مردم هدیه دهیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همچنین به اهمیت تعامل سازنده با شهرداری ها اشاره کرد و گفت: دریافت سهم نیم درصد از شهرداری ها نباید منتج به ناراحتی شود بلکه این موضوع می تواند مقدمه یک تعامل سازنده شود و البته در برابر شهرداری هایی که نهاد کتابخانه ها را از حق قانونی شان محروم کنند، اقدامات مقتضی و قانونی انجام خواهد شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991