1399/3/20 سه‌شنبه فرماندار جویبار در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان: از همه ظرفیت های اداری و مردمی باید برای جشنواره کتابخوانی رضوی استفاده شود جلسه انجمن کتابخانه های عمومی جویبار به ریاست فرماندار و با حضور معاون امور کتابخانه های اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، صبح روز یکشنبه (99/3/18) جلسه انجمن کتابخانه های عمومی جویبار به ریاست سید علی اسد، فرماندار شهرستان و با حضور مرضیه فلاح، معاون امور کتابخانه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان و دیگر روسای ادارات عضو انجمن در فرمانداری جویبار برگزار شد.
اسد در این جلسه با تاکید بر استفاده از همه ظرفیت های اداری و مردمی برای جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار داشت: این جشنواره یک رخداد مهم فرهنگی است و اگر می خواهیم بصورت واقعی به ترویج فرهنگ مطالعه کمک کنیم، کتاب های خوبی که در این جشنواره برای سنین و سلائق مختلف وجود دارند و حتی نسخه های دیجیتال آنها هم در دسترس همگان قرار گرفته شده، بهترین کمک را به ما می کند.
وی افزود: هر ساله این جشنواره سبب ایجاد انگیزه کتابخوانی در بین مردم می شود و از آنجائیکه همراه با نشر سیره و معارف اهل بیت(ع) است، ترویج آن یک وظیفه دینی و اجتماعی محسوب شده و بر دوش یکایک مسئولان یک مسئولیت خطیر می باشد.
فرماندار جویبار همچنین بر ضرورت ورود خیرین به توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی تاکید کرد و بیان داشت: عملکرد فکری، فرهنگی، دینی و معنوی کتابخانه ها ثابت کرده که این مکان فرهنگی، مقصدی مقدس برای پذیرش کمک های خیرین است و امیدواریم با رونق گرفتن این اقدامات خیر، فرزندان این دیار در مسیر تعالی فرهنگی موفق تر از پیش گردند.
مرضیه فلاح هم در این جلسه با ارائه گزارشی از روند برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، مجموعه ای از خدمات کتابخانه ای را مورد تحلیل قرار داد و تاثیر نهاد کتابخانه های عمومی در پاسخگویی به نیازهای فرهنگی جامعه را به بحث گذاشت.
رضا اکبری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی جویبار هم در ابتدای این نشست گزارشی از فعالیت های کتابخانه های عمومی شهرستان ارائه کرد و از وفاق و همدلی مسئولان شهرستان جهت پیشبرد اهداف این نهاد ابراز خرسندی کرد.
از مصوبات این جلسه می توان به الزام شهرداری جویبار به پرداخت بدهی به کتابخانه ها و همکاری برخی از سازمان ها در مشارکت فعال در جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد.
گفتنی است پس از این جلسه، بازدیدی هم از کتابخانه عمومی شورکا صورت گرفت و با دعوت فرماندار، یکی از خیرین مبلغی را به این کتابخانه جهت اجرای برنامه های فرهنگی اهدا کرد.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991