1399/1/27 چهارشنبه پیام فرماندار ساری به دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛ جشنواره کتابخوانی رضوی به باور و پذیرش عمومی نسبت به معارف دینی کمک شایانی می کند فرماندار ساری طی پیامی به مناسبت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ابراز امیدواری کرد کتابداران رسالت مهم خود را که همان بسط و گسترش فرهنگ کتابخوانی و ارتقاء بصیرت رضوی است، به نحوی شایسته به‌پیش برند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، عباسعلی رضایی، فرماندار ساری به مناسبت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پیامی صادر کرد که متن آن در ذیل می آید:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

بدون شک معرفی و شناخت کرامات واقعی امام رضا(ع) به جامعه، به‌ویژه نسل جوان بسیار مهم و حائز اهمیت است، چراکه بسیاری از معارف دینی، با این منبع ناب معرفت قابل‌اثبات بوده و کمک شایانی به باور و پذیرش عمومی نسبت به معارف دینی و بسط فرهنگ غنی اسلامی و به‌ویژه تشیع خواهد کرد.

برنامه‌ریزی برای محتواسازی سیره امام رضا(ع) و جاری و ساری کردن این معارف در عرصه‌های مختلف زندگی انسان و همچنین تفکیک این آموزه‌های مترقی بر اساس مخاطب هدف، اعم از جوانان، بزرگ‌سال، خردسال، زنان و... می‌تواند بسیار مفید باشد.

در این راستا دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی را به وجود آورده است که ضمن بیان ابعاد مختلف شخصیتی آن حضرت به ویژه سیره فرهنگی ایشان، به مهمترین شاخص فرهنگی جامعه ما یعنی «مطالعه مفید» و «خواندن» نیز پرداخته شود.

این‌جانب با اعلام خرسندی از اجرای دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی که توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و باهمت فرزندان سخت‌کوش این شهر در حال برگزاری است، امیدوارم کتابداران رسالت مهم خود را که همان بسط و گسترش فرهنگ کتابخوانی و ارتقاء بصیرت رضوی است، به نحوی شایسته به‌پیش برند.

عباسعلی رضایی

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی ساری

 [PageVisit]

ساری. خیابان امیر مازندرانی. خیابان رودکی. کوچه شهید رضی. تلفن: 01133355991